Konjufca vlerëson lart praninë e shtuar gjermane në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është takuar me anëtarët e Komisionit të Mbrojtjes të Bundestagut gjerman, bashkë me kryetaren e këtij komisioni, Marie-Agnes Strack-Zimmermann, teksa ka vlerësuar lart praninë e shtuar gjermane në Kosovë. Sipas njoftimit për media të Kuvendit, Konjufca shprehu mirënjohje për kontributin e gjatë dhe të vyer të shtetit gjerman … Vazhdoni me leximin e Konjufca vlerëson lart praninë e shtuar gjermane në Kosovë