Sport

Kimpembe i vendosur të qëndrojë në PSG


Presnel Kimpembe duket i vendosur të qëndrojë i vendosur këtë verë, pavarësisht pasigurisë për të ardhmen e tij në kryeqytetin francez, sipas L’Equipe.

Qendërmbrojtësi 26-vjeçar ka qenë në radarin e klubeve në Evropë në javët e fundit, por pasi i bëri përshtypje stafit të Paris Saint-Germain në stërvitje, menaxheri i PSG-së Christopher Galtier tani dëshiron ta mbajë atë në Parc des Princes.

Me Chelsea që tani raportohet se e ka kthyer vëmendjen te mbrojtësi i Leicester City, Wesley Fofana, kampionët e Ligue 1 nuk presin të ndahen me Kimpembe këtë verë dhe pasi ka gjetur qartësi për të ardhmen e tij, pritet që ai të paraqitet në skuadër për hapjen e nesërme të ligës kundër Clermont.

Francezi ka kontratë me PSG deri në verën e vitit 2024, pasi ka nënshkruar për herë të fundit një zgjatje në vitin 2020.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore