• I jepet lamtumira e fundit Vjosa Berishës

    Producentja dhe njëkohësisht organizatorja e Festivalit Internacional të filmit në Prishtinë, Vjosa Berisha, është përcjellë për në banesën e fundit këtë të enjte të 30 qershorit. Qindra persona, në mesin e tyre edhe personalitete nga politika dhe kultura, i kanë dhënë lamtumirën e fundit regjisores së ndjerë, e cila do të prehet në varrezat e […]...

Të fundit nga Kulturë