Sport

Fury dhe Usyk bien dakord për duelin, vendi zbulohet javën e ardhshme


Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk kanë rënë dakord për luftën e tyre të padiskutueshme për titull, me një vendndodhje që do të zbulohet javën e ardhshme.

Dyshja e kampionëve të pamposhtur kanë qenë në bisedime për bashkimin e parë me katër rripa në kategorinë e peshave të rënda që nga viti i ri.

Dhe Arabia Saudite është shfaqur si një kryesuese për të pritur luftën historike për titull me boksierët që negociojnë marrëveshje të veçanta.

Promotori amerikan i Fury-t, Bob Arum, konfirmoi se është arritur një marrëveshje për të luftuar, me datën dhe vendin që do të shpallet së shpejti.

“Unë mendoj se të dy luftëtarët kanë rënë dakord për luftën, mendoj se pyetja është se ku do të jetë faqja. Kjo do të zgjidhet me shpresë javën e ardhshme dhe ne do të kemi një njoftim së shpejti”, tha ai.

Arum ka refuzuar të përjashtojë se Fury, 34 vjeç, dhe Usyk, 35 vjeç, në ndeshen në stadiumin “Wembley”. Por ai pranoi se luftëtarët mund të binden për në shkretëtirë, ku mund të fitohen më shumë para.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore