Sport

Djaloshi që Hazard shkelmoi 10 vite më parë tani është milioner


Featured Image Credit: PA Images & Sky Sports

Incidenti famëkeq që përfshin ish-yllin e Chelsea-t, Eden Hazard, ndodhi 10 vjet më parë.

Djaloshi që mbante topin te Swansea City i përfshirë në një grindje famëkeqe me ish-yllin e Chelsea-t, Hazard, që atëherë ka grumbulluar një pasuri personale të madhe prej 40 milionë paundësh.

Charlie Morgan, 26 vjeç, themeloi një kompani të suksesshme vodka shtatë vjet më parë dhe është përfshirë në listën e të pasurve të rinj të “Times”.

Incidenti i çuditshëm u shpalos një dekadë më parë, me Swansea dhe Chelsea që takohen në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Carabao Cup. Skuadra e Uellsit arriti një fitore shokuese 2-0 në “Stamford Bridge” në ndeshjen e parë dhe i irritoi Blutë në ndeshjen e kthimit.

Kur u bë e qartë se Chelsea ishte gati të dështonte, një Hazard i irrituar e nxori inatin te djaloshi.

Belgut iu dha një karton i kuq direkt dhe më vonë kërkoi falje për incidentin, duke pretenduar se “Djali vendosi të gjithë trupin mbi topin dhe unë thjesht po përpiqesha të gjuaja topin. Mendoj se unë e godita topin dhe jo djalin”.

Morgan ishte 17 vjeç në atë kohë dhe vendosi të mos ngrejë akuza, duke shtrënguar duart me Hazard në dhomën e zhveshjes së Chelsea-t.

Featured Image Credit: Sky Sports & Au Vodka

Ndërsa përvjetori i 10-të kaloi këtë javë, Morgan ka vazhduar të shijojë mjaft dekadën pasi ai tani ka një pasuri prej 40 milionë paundësh me klientë të famshëm duke përfshirë Floyd Mayweather Jr, Ronaldinho dhe Paddy “The Baddy” Pimblett.

Së bashku me partnerin e biznesit Jackson Quinn, Morgan bashkëthemeloi “Au Vodka” në vitin 2016. Që atëherë, marka ka grumbulluar një numër të madh ndjekësish në rrjetet sociale dhe një listë të shquar klientësh të famshëm, duke e vendosur çiftin në top 25 të listës së të pasurve të rinj të “The Times”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore