Uncategorized

Digjet në autostradë mjeti i një kompanie private që transporton pará


Një mjet i një kompanie pirvate të sigurisë, i cili dyshoet se po transportonte një shumë parash, është përfshirë nga flakët në segmentin rrugor Tiranë-Durrës.

Mjeti është djegur në pjesën ku janë të vendosur drejtuesi dhe pasagjeri, ku nuk ka pasur lëndime për asnjërin prej personave, të cilët kanë qenë në furgonin e blinduar gjatë ngjarjes.

Mbërritja e shpejtë e zjarrfikëses ka bërë të mundur shuarjen e menjëhershme të flakëve.

Ndërsa, në vendngjarje, kanë mbërritur edhe forcat e Policisë, për të zbardhur ngjarjen e plotë.

Dyshimet e para kanë rënë mbi një defekt elektrik në mjet, i cili ka shkaktuar më pas edhe zjarrin.

Nuk dihet ende nëse në kohën e ndodhisë, ka pasur apo jo pará në pjesën e pasme të mjetit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore