Copa del Rey/ Betis-i dhe Vallecano triumfojnë, skuadra nga liga e tretë eleminon Celta-n

Real Betis-i, Rayo Vallecano dhe Atletico Baleares-i janë tre skuadrat e radhës që kalojnë në turin tjetër të Copa del Rey në Spanjë.

Rezultati më suprizues ishte eleminimi i Celta Vigo-s nga skuadra e ligës së tretë, Baleares-i. Dy golat e Manuel Martinez-it, nga një për secilën pjesë loje i dërguan vendasit në raundin tjetër të Kupës. Për miqtë shënoi Bris Mendez-i.

Betis-i triumfoje 3-0 në transfertë përballë Real Valladolid-it. William Carvalho, Nabil Fekir dhe Borja Iglesias shënuan për miqtë.

Në sfidën tjetër, Rayo Vallecano-s i mjaftoi një gol i Andres Martin-it në pjesën e dytë, përballë Mirantes-it, për të kaluar në raundin tjetër.

Sfida e fundit e kësaj të mërkure në Copa del Rey luhet mes Alcoyano-s dhe Real Madrid-it.