• Borrell takon Kurtin dhe Vuçiç-in veç e veç, takimi trelateral në mesditë

    Albin Kurti, kryeministri i Kosovës dhe Aleksandër Vuçiç, presidenti i Serbisë, në mëngjesin e ditës së enjte janë takuar ndarazi me Përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell. Kështu të paktën ka njoftuar vetë Borrell, përmes një statusi në rrjetin e tij social në Twitter. Takimi i të dy liderëve […]...

Të fundit nga Politikë