Autonomia, “frymëmarrje” për spitalet në Shqipëri – E shpjegon Flutura Beqo për Albanian Post

Shërbimi spitalor në Shqipëri do të ketë së shpejti një model të ri administrimi dhe menaxhimi. Kjo u bë me dije nga vetë ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, e cila njoftoi se, sipas projektligjit të ri, do të sjellë modelin e Autonomisë Spitalore. Lidhur me këtë hap të ndërmarrë, mjekja Flutura Beqo, … Vazhdoni me leximin e Autonomia, “frymëmarrje” për spitalet në Shqipëri – E shpjegon Flutura Beqo për Albanian Post