Kampionate

Arrihet marrëveshja mes Douglas Luiz dhe Juventus-it


Douglas Luiz

Douglas Luiz ka rënë dakord për kushtet e një kontrate me Juventus-in, duke lejuar që një marrëveshje të finalizohet me Aston Villa-n.

Aston Villa e gjen veten në një pozicion ku duhet të gjenerojnë disa të ardhura përmes një shitje lojtarësh përpara fundit të qershorit për shkak të rregullave të fitimit dhe qëndrueshmërisë së Premier League.

Bardhezinjtë e kanë vënë syrin te mesfushori brazilian prej disa kohësh dhe bisedimet kanë vazhduar.

Juventus-i ka punuar për të vendosur një marrëveshje shkëmbimi me Aston Villa-n që përfshin Douglas Luiz, Weston McKennie dhe Samuel Iling-Junior. Dy klubet kanë luftuar për sa i përket shumës së parave të nevojshme për t’u shtuar në marrëveshje, por gjërat më në fund po arrijnë fazën e tyre përfundimtare.

Gazeta torineze, “Tuttosport”, detajon se si drejtori i Juventus-it, Cristiano Giuntoli ka qenë në kontakt të ngushtë me Kia Joorabchian, agjentin e Douglas Luiz, dhe ka arritur një marrëveshje për një kontratë katërvjeçare me vlerë rreth 5 milionë euro neto në sezon plus bonuse.

Më pas, “Zonja e Vjetër” do të dërgojë Weston McKennie dhe Samuel Iling-Junior në këmbim të 26-vjeçarit, duke përfshirë gjithashtu 18 milionë euro në marrëveshje.

E vetmja gjë që mbetet tani është një marrëveshje mes dyshes Juventus dhe Aston Villa.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore